Kora Sosnowa

Kora sosnowa jest materiałem do ściółkowania, powszechnie stosowanym w ogrodach. Charakteryzuje się estetycznym wyglądem oraz walorami użytkowymi.

Ściółkowanie to przykrywanie powierzchni gleby pomiędzy roślinami warstwą materiału organicznego lub nieorganicznego. Przy ściółkowaniu bardzo ważne jest żeby dany materiał używać w odpowiednim czasie i w odpowiedniej ilości. Ściółkowanie gleby w ogrodzie przynosi wiele korzyści, takich jak zapobieganie wyrastaniu chwastów, zmniejszenie wyparowywania wody z gleby i zapewnienie walorów estetycznych. Jednym z materiałów najczęściej wykorzystywanych do ściółkowania jest kora sosnowa.

Ten materiał organiczny powstaje jako odpad podczas obróbki drewna. Kora sosnowa jest tak często wykorzystywana w ogrodach, iż stała się synonimem kory ogrodowej. Nic dziwnego, materiał ten posiada doskonałe wartości odżywcze jak i izolujące, a do tego kora sosnowa najdłużej rozkłada się ze wszystkich rodzajów kory ogrodowej. Przeważnie korę sosnową wysypuje się na wcześniej rozłożoną agrowłókninę czarną, dzięki czemu kora wolniej będzie się rozkładać. Można też korę ogrodową rozsypywać bezpośrednio na ziemię, jednak wtedy należy liczyć się z tym, że częściej trzeba będzie ją uzupełniać.

Copyright © Tartak Małe Końskie